Stavba protipovodňových opatření v Žamberku pokračuje

Dne 25. 7. 2018 proběhlo z účasti senátora Petra Šilara oficiální zahájení na pokračování stavby protipovodňových opatření v Žamberku. Jedná se o nejrozsáhlejší stavbu v této oblasti, která má v délce 3 km uchránit majetek místních obyvatel v případě rozvodnění Divoké Orlice. 

Stavba byla zahájena už na jaře roku 2017 a to po devítiletých přípravách, během kterých byla veřejnost seznamována s podrobnými plány a postupem prací. Bohužel se po pár měsících ukázalo, že vybraný zhotovitel neplnil ani časový ani finanční harmonogram. Z toho důvodu ukončil investor, kterým je Povodí Labe, smlouvu a stavbu provizorně zabezpečilo. 
Obnovení prací
Následně bylo zahájeno nové výběrové řízení a v červenci 2018 se oficiálně obnovila stavba s novým realizátorem - firmou Mados MT, s.r.o., a to za účasti senátora Petra Šilara, který je zároveň předsedou dozorčí rady Povodí Labe a starosty Žamberka Jiřího Dytrta. Zahájení se zúčastnil také generální ředitel Povodí Labe Marián Šebesta a řada dalších. 
Výstavba protipovodňové ochrany má být dokončena k 30. listopadu 2019, a město Žamberk by díky dotacím nemělo uhradit více než 15 % z ceny díla. Senátor Petr Šilar přislíbil plnou podporu této akci a pomoc v komunikaci s Ministerstvem zemědělství ČR - poskytovatelem dotace.< Zpět na úvod
Fotbalove Dresy futbalove dresy na predaj billige fotballdrakter maglie calcio online maillot de foot personnalisé billige fodboldtrøjer koszulki nba sklep køb billige nba trøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie