Východočeši bodovali v soutěži Česká chuťovka 2017

Záštitu nad soutěží převzal ministr zemědělství Marian Jurečka a předseda Senátu Milan Štěch. Jedním z dlouhodobých propagátorů této akce je i senátor Petr Šilar. Ten je nejen místopředsedou Komise pro rozvoj venkova, která tuto soutěž podporuje, ale zároveň i jeden z členů hodnotitelské komise.

Podpora českých potravin

Jsem dlouhodobým propagátorem českých potravin. Podle mě je současný trend, kdy se na scénu vrací kvalitní regionální potraviny, tím nejlepším co může být.“ říká senátor Šilar a dodává, že potraviny musí být nejen kvalitní, ale také chuťově dobré, protože chuť je tím, na co spotřebitelé slyší především.

Dobré a nešizené

V letošním už 9. ročníku České chuťovky se opět potvrdilo, že u nás takové produkty umíme vyrobit. „I díky výsledkům soutěže je zcela jasné, že argumentace nadnárodních řetězců o poněkud zvláštních chuťových preferencích českých spotřebitelů, je zcela zcestná. Myslím tím slova o specifických lokálních chutích, podle kterých u nás mají například vítězit čokoládové bonbony s menším obsahem čokolády, kečupy s minimem rajčat, či sýrové pizzy skoro bez sýra.“ konstatuje Šilar. Podle něj se navíc i kvalita přihlášených produktů rok od roku znatelně zvyšuje.

Východočeši umí

Do soutěže se zapojilo také 6 firem z východních Čech, které zde všechny po zásluze získaly ocenění za svoji práci. Jednalo se o společnost Bocus a. s. Letohrad, Klášterecké masné pochoutky, a. s., Jatka Lanškroun s r. o., Beas a. s. Lično, Pivovar Chotěboř s r. o. a Jaja Pardubice s r. o. Odbornou porotu zaujaly především masné a pekařské produkty nebo nápoje. Ceny navíc neputují jen do velkých měst, ale také do menších firem a obcí, jak ukazuje kompletní seznam oceněných firem na www.ceskachutovka.cz
< Zpět na úvod
Fotbalove Dresy futbalove dresy na predaj billige fotballdrakter maglie calcio online maillot de foot personnalisé billige fodboldtrøjer koszulki nba sklep køb billige nba trøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie