Aktuálně

Konec změny času? „Bouchám šampaňské,“ reagoval senátor
7.9.2018
Orlickoústecko – 25. března a 28. října, to jsou dvě data, kdy si Češi musí přeřizovat hodiny ve svých domovech i na pracovištích. Tomu by ale brzy měl být konec. „Bouchám šampaňské. Konečně zvítězil zdravý rozum,“ reagoval na dotaz Deníku senátor Petr Šilar z Orlickoústecka, který stojí v čele iniciativy For Only One Time (Pro jeden čas). Vyhráno ještě ale není. „O tom, jaký čas u nás nakonec bude platit, rozhodne až česká vláda,“ připomněl Šilar. „Snad to dopadne a zůstane jen jeden čas a už se nebude nic posouvat,“ reagovala jedna z uživatelek Facebooku.
Petr Šilar /KDU-ČSL/: Podporujeme přirozený řád věcí
4.9.2018
Plníme své sliby a dlouhodobě podporujeme přirozený řád věcí. Na konci srpna skončilo celoevropské hlasování o tom, zda zachovat, nebo zrušit střídání letního a zimního času. Do hlasování se zapojilo rekordních 4,6 milionu Evropanů, což byla dosavadní největší veřejná konzultace v rámci EU /dosud se zapojilo maximálně 550 tisíc respondentů/ a předběžné výsledky hovoří zcela jasně. Více než tři čtvrtiny respondentů mají se střídáním času problém a negativní zkušenosti. Konečné výsledky budou zveřejněny koncem září 2018. O tom, jaký čas u nás nakonec bude platit, rozhodne až česká vláda. KDU-ČSL na ni bude průběžně apelovat, aby se pro jeden čas rozhodla co nejdříve. V úterý 4. září se na tom usnesl celostátní výbor KDU-ČSL.
Lidové noviny; 31. 8. 2018 - Dokud svítí, tak se pracuje
31.8.2018
Letní čas na české území poprvé přinesla válka. Pak se periodicky vracel, když bylo třeba hodně vytěžit světlo. Natrvalo ho usadili komunisté a evropská harmonizace. PRAHA Retro je v módě. Na obličeje se vracejí kostěné obroučky brýlí, ramenům dávají důraz vycpávky a na pultech obchodů se objevují reedice pochutin, které vyvolávají vzpomínky. Jeden pozůstatek z éry socialismu Češi ale do láskyplné nostalgie nezahrnuli. Rok 1979 byl tím zlomovým, kdy začala nepřetržitá linka střídání zimního času s letním. Od té doby se pravidelně přetáčejí ručičky o 60 minut vpřed a vzad, a sílí odpor lidí vůči pohyblivé hodině. Čerstvá empirická data o nevoli Čechů poněkud chybějí, poslední celonárodní průzkum provedla agentura STEM v roce 1999 na objednávku veřejnoprávních médií. Výsledky pravily, že střídání časů nese těžce 46 procent dospělých obyvatel republiky a ještě o tři procenta respondentů více si přálo, aby letní čas zmizel. Podle zatím neoficiálních výsledků ankety, kterou rozjela Evropská komise, to ale vypadá, že v preferencích toho, co má skončit, budou Češi osamělí a že většina obyvatel starého kontinentu chce zrušit „normální“, tedy zimní čas.
Stavba protipovodňových opatření v Žamberku pokračuje
30.7.2018
Dne 25. 7. 2018 proběhlo z účasti senátora Petra Šilara oficiální zahájení na pokračování stavby protipovodňových opatření v Žamberku. Jedná se o nejrozsáhlejší stavbu v této oblasti, která má v délce 3 km uchránit majetek místních obyvatel v případě rozvodnění Divoké Orlice.
Lidovci hlasovali proti vládě s komunisty
13.7.2018
12. červenec se zapíše smutně do naší historie. Vláda národní hanby získala důvěru. Lidovci vládu ANO, ČSSD s podporou KSČM odmítli podpořit. Vedlo nás k tomu několik důvodů. Nechceme vládu s trestně stíhaným premiérem, nechceme vládu s komunisty, nechceme tu vládu, která není kompletní a jejíž ministři se najdou přes noc.

      1    2    |strana 3|    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13