Aktuálně

Lidové noviny; 31. 8. 2018 - Dokud svítí, tak se pracuje
31.8.2018
Letní čas na české území poprvé přinesla válka. Pak se periodicky vracel, když bylo třeba hodně vytěžit světlo. Natrvalo ho usadili komunisté a evropská harmonizace. PRAHA Retro je v módě. Na obličeje se vracejí kostěné obroučky brýlí, ramenům dávají důraz vycpávky a na pultech obchodů se objevují reedice pochutin, které vyvolávají vzpomínky. Jeden pozůstatek z éry socialismu Češi ale do láskyplné nostalgie nezahrnuli. Rok 1979 byl tím zlomovým, kdy začala nepřetržitá linka střídání zimního času s letním. Od té doby se pravidelně přetáčejí ručičky o 60 minut vpřed a vzad, a sílí odpor lidí vůči pohyblivé hodině. Čerstvá empirická data o nevoli Čechů poněkud chybějí, poslední celonárodní průzkum provedla agentura STEM v roce 1999 na objednávku veřejnoprávních médií. Výsledky pravily, že střídání časů nese těžce 46 procent dospělých obyvatel republiky a ještě o tři procenta respondentů více si přálo, aby letní čas zmizel. Podle zatím neoficiálních výsledků ankety, kterou rozjela Evropská komise, to ale vypadá, že v preferencích toho, co má skončit, budou Češi osamělí a že většina obyvatel starého kontinentu chce zrušit „normální“, tedy zimní čas.
Stavba protipovodňových opatření v Žamberku pokračuje
30.7.2018
Dne 25. 7. 2018 proběhlo z účasti senátora Petra Šilara oficiální zahájení na pokračování stavby protipovodňových opatření v Žamberku. Jedná se o nejrozsáhlejší stavbu v této oblasti, která má v délce 3 km uchránit majetek místních obyvatel v případě rozvodnění Divoké Orlice.
Lidovci hlasovali proti vládě s komunisty
13.7.2018
12. červenec se zapíše smutně do naší historie. Vláda národní hanby získala důvěru. Lidovci vládu ANO, ČSSD s podporou KSČM odmítli podpořit. Vedlo nás k tomu několik důvodů. Nechceme vládu s trestně stíhaným premiérem, nechceme vládu s komunisty, nechceme tu vládu, která není kompletní a jejíž ministři se najdou přes noc.
KDU-ČSL uctila památku obětí komunismu u pomníku Milady Horákové
27.6.2018
Zástupci KDU-ČSL dnes u pomníku Milady Horákové uctili památku obětí komunismu. Od popravy političky dnes uplynulo 68 let. Piety se zúčastnil předseda poslaneckého klubu Jan Bartošek i předseda senátorského klubu Petr Šilar.
Vysoké Mýto - 16. ročníku Cyklo-běhu za Českou republiku bez drog 2018
20.6.2018
Nad akcí převzal záštitu Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Senátu Parlamentu ČR. „Tato aktivita chce upozornit na dlouhodobě zanedbané vzdělávání na poli drogové prevence,“ řekl senátor Petr Šilar a dodal: „ Je třeba zvýšit drogovou gramotnost a osvětu v naší zemi, kde výrobci a distributoři drog jsou stále rafinovanější a zneužívají dětskou naivitu a neznalost toho, co drogy jsou a co způsobují a především zneužívají lhostejnost rodičů a institucí.“

      1    2    |strana 3|    4    5    6    7    8    9    10    11    12    13      
High Quality Cosplay Costumes Store - QualityCosplay.com