Aktuálně

Šilar se stal staronovým předsedou senátorů KDU-ČSL
1.11.2018
Praha 31. října (ČTK) - Staronovým předsedou senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí se stal lidovec Petr Šilar. Novými místopředsedkyněmi frakce byly zvoleny kroměřížská senátorka Šárka Jelínková a její hodonínská kolegyně Anna Hubáčková. Dosavadní místopředsedkyní byla olomoucká senátorka Alena Šromová. Změnu ve vedení dnes ČTK oznámila mluvčí lidovců Denisa Morgensteinová. Klub má po letošních senátních volbách 15 členů a je třetí nejsilnější frakcí. O jednoho člena přišel, ačkoli měl ambici stát se nejpočetnějším uskupením v Senátu. Přesto pravděpodobně zůstane zastoupen ve vedení horní komory, kam znovu navrhuje místopředsedkyní Senátu Miluši Horskou. Jeho adeptem na předsedu Senátu je předseda evropského výboru Václav Hampl. Své kandidáty do člena senátu mají i obě početně nejsilnější frakce s 18 členy. ODS nominovala místopředsedu Senátu Jaroslava Kuberu, Starostové ředitele gymnázia Jiřího Růžičku. Vyjednávání o povolebním spořádání Senátu by měla být dokončena do 14. listopadu, kdy začne první schůze horní komory v novém složení.
Setkání na Růžovém paloučku ke 100. výročí vzniku Československa
22.10.2018
Sešlo se na 150 ávštěvníků akce, kteří si váží tradic a nadčasových hodnot. Všem účastníkům děkujeme a republice přejeme jen to nejlepší.
Žádost o podporu při zrušení střídání letního a zimního času
18.10.2018
Vážený pane ministře, chtěl bych Vás tímto požádat o podporu přijetí návrhu na zrušení střídání letního a zimního času... píše v přiloženém dokumentu europoslanec Pavel Svoboda.
Konec změny času? „Bouchám šampaňské,“ reagoval senátor
7.9.2018
Orlickoústecko – 25. března a 28. října, to jsou dvě data, kdy si Češi musí přeřizovat hodiny ve svých domovech i na pracovištích. Tomu by ale brzy měl být konec. „Bouchám šampaňské. Konečně zvítězil zdravý rozum,“ reagoval na dotaz Deníku senátor Petr Šilar z Orlickoústecka, který stojí v čele iniciativy For Only One Time (Pro jeden čas). Vyhráno ještě ale není. „O tom, jaký čas u nás nakonec bude platit, rozhodne až česká vláda,“ připomněl Šilar. „Snad to dopadne a zůstane jen jeden čas a už se nebude nic posouvat,“ reagovala jedna z uživatelek Facebooku.
Petr Šilar /KDU-ČSL/: Podporujeme přirozený řád věcí
4.9.2018
Plníme své sliby a dlouhodobě podporujeme přirozený řád věcí. Na konci srpna skončilo celoevropské hlasování o tom, zda zachovat, nebo zrušit střídání letního a zimního času. Do hlasování se zapojilo rekordních 4,6 milionu Evropanů, což byla dosavadní největší veřejná konzultace v rámci EU /dosud se zapojilo maximálně 550 tisíc respondentů/ a předběžné výsledky hovoří zcela jasně. Více než tři čtvrtiny respondentů mají se střídáním času problém a negativní zkušenosti. Konečné výsledky budou zveřejněny koncem září 2018. O tom, jaký čas u nás nakonec bude platit, rozhodne až česká vláda. KDU-ČSL na ni bude průběžně apelovat, aby se pro jeden čas rozhodla co nejdříve. V úterý 4. září se na tom usnesl celostátní výbor KDU-ČSL.

      1    |strana 2|    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12      
High Quality Cosplay Costumes Store - QualityCosplay.com