Aktuálně

Dnes se v Senátu schválil zákon o
20.12.2018
Vážení zemědělci, Senát Vám dnes schválil novoroční dárek, a to v podobě schválení zákona o "zelené naftě" velkou většinou senátorů s tím, že ani jeden nebyl proti. Zdravím a přeji všem dobrým zemědělským hospodářům úspěšný rok 2019 Petr Šilar
Senát hostil mezinárodní konferenci Církve ve střední Evropě o převratném roce 1918
14.12.2018
V pátek 14. 12. 2018 se v Senátu konala konference u příležitosti oslav sto let od založení Českobratrské církve evangelické, a to pod záštitou senátora Petra Šilara, předsedy senátorského klubu KDU-ČSL a místopředsedkyně Senátu Miluše Horské.
Šilar se stal staronovým předsedou senátorů KDU-ČSL
1.11.2018
Praha 31. října (ČTK) - Staronovým předsedou senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí se stal lidovec Petr Šilar. Novými místopředsedkyněmi frakce byly zvoleny kroměřížská senátorka Šárka Jelínková a její hodonínská kolegyně Anna Hubáčková. Dosavadní místopředsedkyní byla olomoucká senátorka Alena Šromová. Změnu ve vedení dnes ČTK oznámila mluvčí lidovců Denisa Morgensteinová. Klub má po letošních senátních volbách 15 členů a je třetí nejsilnější frakcí. O jednoho člena přišel, ačkoli měl ambici stát se nejpočetnějším uskupením v Senátu. Přesto pravděpodobně zůstane zastoupen ve vedení horní komory, kam znovu navrhuje místopředsedkyní Senátu Miluši Horskou. Jeho adeptem na předsedu Senátu je předseda evropského výboru Václav Hampl. Své kandidáty do člena senátu mají i obě početně nejsilnější frakce s 18 členy. ODS nominovala místopředsedu Senátu Jaroslava Kuberu, Starostové ředitele gymnázia Jiřího Růžičku. Vyjednávání o povolebním spořádání Senátu by měla být dokončena do 14. listopadu, kdy začne první schůze horní komory v novém složení.
Setkání na Růžovém paloučku ke 100. výročí vzniku Československa
22.10.2018
Sešlo se na 150 ávštěvníků akce, kteří si váží tradic a nadčasových hodnot. Všem účastníkům děkujeme a republice přejeme jen to nejlepší.
Žádost o podporu při zrušení střídání letního a zimního času
18.10.2018
Vážený pane ministře, chtěl bych Vás tímto požádat o podporu přijetí návrhu na zrušení střídání letního a zimního času... píše v přiloženém dokumentu europoslanec Pavel Svoboda.

      1    |strana 2|    3    4    5    6    7    8    9    10    11    12