Moji podporovatelé ve volbách do Senátu 2016

Martin Netolický, hejtman Pardubického kraje
DO DRUHÉHO KOLA PODPORUJI PETRA ŠILARA. Celou dobu zdůrazňuji, ať se lidé nenechají přesvědčit prázdnými hesly s fotografiemi osob, které nikdo nezná a nic se o nich neví. Anonymní kandidát může být na první pohled pro někoho lepší řešení. Já však podporuji a vždy budu podporovat lidi, kteří mají něco za sebou a pro region už něco udělali a je za nimi vidět práce. Proto ve druhém kole senátních voleb na Orlickoústecku si podporu jednoznačně zaslouží Petr Šilar!
Radek Kašpar, starosta Litomyšle
Petra Šilara znám snad od nepaměti a vždycky jsem si vážil, že to byl zemitý člověk, který rozumí problémům svého regionu. Nikdy nesliboval nesplnitelné a vždycky mluvil na rovinu. Určitě Vám ho mohu doporučit pro druhé kolo voleb do Senátu. Je to člověk, který nám rozumí.
Jaroslav Zedník, starosta České Třebové a kandidát na senátora
Děkuji voličům za jejich hlasy. Ve druhém kole podporuji Petra Šilara a podpořte ho i vy!
Petr Fiala, starosta města Letohrad
Moji plnou podporu ve II. kole senátních voleb má příští týden člověk, kterého dobře znám a jeho dlouholeté veřejné služby si vážím. Obětoval rozvoji Letohradu 11 let života, regionu ještě více. A plně vnímám, že je potřeba mu za to dokázat chvilkou našeho času v pátek či sobotu poděkovat, já tak určitě učiním a doufám, že nás tady bude hodně. Petře, hodně sil a přeji úspěšně druhé kolo!
Petr Pithart, senátor
Do senátu?
Chlapa, co stojí pevně na zemi!
Petra Šilara jsem poznal v Senátu jako neúprosného zastánce orlickoústecka a českého a moravského venkova. Své dlouholeté zkušenosti ze starostování každodenně zúročoval nejen prací pro své město a region, ale také tvrdou prací v Senátu. Proto věřím, že jej vyšlete do Senátu i v těchto volbách!
Evžen Báchor, emeritní předseda pardubických včelařů
S Petrem Šilarem spolupracuji již téměř dvacet let, a to především oblasti chovu včel. Vždy pomohl tam, kde bylo třeba. Pokaždé dodržel své slovo a nikdy neváhal podpořit dobrou věc. Není mnoho takových lidí, kteří myslí i na ty druhé a přitom stojí pevně na zemi.
Mgr. Vratislav Šembera, ředitel LSG Letohrad
Každému z nás s věkem zrak slábne, ale Petr vidí daleko... A právě v senátu je jeho schopnost vidět dál než ostatní nezbytná!
Navíc: Petr Šilar má vize, které dokáže naplnit. To dokázal jako starosta a dokazuje to i jako senátor.
František Vaníček, děkan Univerzity Hradec Králové
Senátora Ing. Petra Šilara znám mnoho let. Společně jsme stáli u zrodu významného Mezinárodního hudebního festivalu v Letohradě. Je to člověk, na kterého se mohu vždy spolehnout, člověk schopný empatie, ochotný kdykoliv pomoci. Takovýchto lidí je dnes třeba, v politice především. Ing. Petr Šilar má moji plnou podporu. Je v zájmu regionu, aby ho i v dalším volebním období zastupoval senátor, který se již osvědčil, aby ho zastupoval člověk, ve kterého máme plnou a opodstatněnou důvěru!
Petr Helekal – starosta městyse Dolní Čermná
Když se rozhoduji komu dát ve volbách hlas, vždy se podívám zpět a vyhodnocuji, kdo nám co slíbil, co splnil, a jak se k problémům naší obce a regionu postavil. U Petra mám vždy jistotu, že si věci vyslechne, ale hlavně, že nám je pomáhá fakticky řešit. Není to typ politiků, kteří vylezou z ulity těsně před volbami a po volbách po nich není vidu, ani slechu. Jeho bohaté zkušenosti z komunální a vrcholné politiky, ale hlavně jeho dlouholetá a přímá spolupráce s voličskou základnou, z něho dělají ideálního kandidáta na tak významnou funkci, jako je post senátora. Osobně jsem přesvědčen, že je člověkem na svém místě, a proto má moji plnou podporu.
Jana Ponocná, starostka obce Králíky
Při své desetileté praxi v samosprávě jsem některé zákonodárce v regionu nikdy nepotkala a některé jsem viděla jen na akcích reprezentativního charakteru. S Petrem Šilarem jsem v kontaktu velmi často, mohu se na něj obrátit s žádostí o pomoc při řešení problémů v různých oblastech a vždy se setkávám s ochotou a nepředstíraným zájmem. Nikdy neztratil kontakt s regionem Ústeckoorlicka a to ani s menšími městy a obcemi. Podporuje spolkovou činnost, aktivně se zajímá o stav krajiny a přírodních zdrojů a informace z terénu využívá při své práci zákonodárce. Petr Šilar je člověk na svém místě a proto podporuji jeho kandidaturu do senátu i pro nadcházející volební období.
Miroslav Wágner, starosta obce Jablonné nad Orlicí
Čeho si vážím na Petru Šilarovi? Podle mých téměř dvacetiletých zkušeností s politiky, on je jeden z mála, který je stále v kontaktu se svým okolím – ne jen před volbami, jako drtivá většina ostatních kandidátů do vysoké politiky. Umí naslouchat svým voličům a i když to není lehké, taky i svým nevoličům. To ho dělá panem Politikem a proto jej podporuji.
Pavel Chalupa, soukromý zemědělec a myslivec
Vždy jsem si přál za pana ministra zemědělství pana Ing. Petra Šilara. Bohužel jeho straničtí kolegové a lobby jiných stran rozhodly jinak. Podpořme prosím pana senátora v dalším období. Jeho setrvání nám dá záruku, že na venkově bude líp.
Zbigniew Jan Czendlik, kněz
Petra Šilara znám dlouho jako křesťanského politika. To pro mě znamená, že práce ve veřejné funkci je pro něho hlavně službou pro ostatní spoluobčany.
Petr Tupec, starosta Horního Jelení
Dnes jsem si uvědomil, že letos tomu bude už deset let, co jsme se poprvé spolu setkali v té naší veřejné službě. Těžko říci, zda za naše přátelství mohou naše velmi podobné, urostlé, venkovko – sedlácké postavy, spíše pravou příčinu vidím v našem velmi podobném pohledu na život a fungování společnosti. Proto Ti přeji hodně síly a úspěchu do letošních senátorských voleb. Pevně věřím, že uspěješ a budeš dál hájit venkov a zdravý selský rozum v té naší horní komoře Parlamentu České republiky.
Ing. Bohuslav Vaňous, ředitel společnosti Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí
Petr Šilar se komplexně zajímá o ekologii s pozitivním dopadem na každého občana žijícího v našem regionu. Jedná se o zkušeného odborníka v oblasti zemědělství i vodního hospodářství. Vždy je připraven vyslechnout naše potřeby a tam, kde může pomoci, snaží se o podporu dlouhodobých projektů ve vodním hospodářství.
Mgr. Bc. Anna Frantalová, spolek Boii
S Petrem Šilarem spolupracuji již téměř deset let, a to především v neziskovém sektoru. Vážím si na něm toho, že v politice – na rozdíl od mnoha jiných - „nezblbnul“, vždy dodrží své slovo a nikdy neváhá podpořit dobrou věc – ať už se jedná o neziskový projekt, kulturní akci nebo místní hasiče. Petr Šilar si na nic nehraje a jedná na rovinu, což je pro mne zejména v dnešní době obrovské krédo!
PhDr. Miloslav Macela
S Petrem Šilarem jsem měl příležitost spolupracovat mnoho let v Radě Pardubického kraje a pozorně sleduji i jeho současné působení v Senátu. Vždy jsem oceňoval jeho pracovitost, vytrvalost a odvahu, s níž se zasazuje o veřejné záležitosti. V době bujícího populismu, kdy má větší cenu „mediální obraz“ než věcná podstata problému, jsou tyto vlastnosti u politiků spíše výjimkou. Proto podporuji Petra Šilara a přeji mu úspěch v senátních i krajských volbách.
Zdeněk Štěpánek, Koučink akademie Libchavy
Petr Šilar je prostě slušný člověk, za kterým je vidět kus práce. Znám ho jako příjemného a velmi vzdělaného člověka. Moje zkušenost je, že to co říká, to se taky snaží žít. Pokud něco slíbí, je na něj spolehnutí. Kdybych měl pro něj vybrat jedno slovo tak by to bylo „člověčenství“.
Václav Koukal, emeritní starosta města Svitavy a senátor
Petr Šilar plní sliby. Má svou hlavu, schopnost a životní zkušenosti zděděné z tradic života Orlicka. A opakovaně to uplatnil ve prospěch našeho kraje. Měl jsem možnost z blízka jeho práci od roku 1990 sledovat. Přeji nám všem, aby nadále pro nás pracoval.
Eva Faltusová, hasička
Pařím k těm, co k volbám pravidelně chodí a podporuji ty, kteří planými sliby neslibují jen před volbami, ale jsou vidět celé volební období a jsou ochotni nejen naslouchat, ale i pomoci. K takovým lidem patří senátor ing. Petr Šilar.