oznámení:
facebook:
aktuálně:

Stavba protipovodňových opatření v Žamberku pokračuje

Dne 25. 7. 2018 proběhlo z účasti senátora Petra Šilara oficiální zahájení na pokračování stavby protipovodňových opatření v Žamberku. Jedná se o nejrozsáhlejší stavbu v této oblasti, která má v délce 3 km uchránit majetek místních obyvatel v případě rozvodnění Divoké Orlice.

Lidové noviny; 31. 8. 2018 - Dokud svítí, tak se pracuje

Letní čas na české území poprvé přinesla válka. Pak se periodicky vracel, když bylo třeba hodně vytěžit světlo. Natrvalo ho usadili komunisté a evropská harmonizace. PRAHA Retro je v módě. Na obličeje se vracejí kostěné obroučky brýlí, ramenům dávají důraz vycpávky a na pultech obchodů se objevují reedice pochutin, které vyvolávají vzpomínky. Jeden pozůstatek z éry socialismu Češi ale do láskyplné nostalgie nezahrnuli. Rok 1979 byl tím zlomovým, kdy začala nepřetržitá linka střídání zimního času s letním. Od té doby se pravidelně přetáčejí ručičky o 60 minut vpřed a vzad, a sílí odpor lidí vůči pohyblivé hodině. Čerstvá empirická data o nevoli Čechů poněkud chybějí, poslední celonárodní průzkum provedla agentura STEM v roce 1999 na objednávku veřejnoprávních médií. Výsledky pravily, že střídání časů nese těžce 46 procent dospělých obyvatel republiky a ještě o tři procenta respondentů více si přálo, aby letní čas zmizel. Podle zatím neoficiálních výsledků ankety, kterou rozjela Evropská komise, to ale vypadá, že v preferencích toho, co má skončit, budou Češi osamělí a že většina obyvatel starého kontinentu chce zrušit „normální“, tedy zimní čas.

Petr Šilar /KDU-ČSL/: Podporujeme přirozený řád věcí

Plníme své sliby a dlouhodobě podporujeme přirozený řád věcí. Na konci srpna skončilo celoevropské hlasování o tom, zda zachovat, nebo zrušit střídání letního a zimního času. Do hlasování se zapojilo rekordních 4,6 milionu Evropanů, což byla dosavadní největší veřejná konzultace v rámci EU /dosud se zapojilo maximálně 550 tisíc respondentů/ a předběžné výsledky hovoří zcela jasně. Více než tři čtvrtiny respondentů mají se střídáním času problém a negativní zkušenosti. Konečné výsledky budou zveřejněny koncem září 2018. O tom, jaký čas u nás nakonec bude platit, rozhodne až česká vláda. KDU-ČSL na ni bude průběžně apelovat, aby se pro jeden čas rozhodla co nejdříve. V úterý 4. září se na tom usnesl celostátní výbor KDU-ČSL.

Konec změny času? „Bouchám šampaňské,“ reagoval senátor

Orlickoústecko – 25. března a 28. října, to jsou dvě data, kdy si Češi musí přeřizovat hodiny ve svých domovech i na pracovištích. Tomu by ale brzy měl být konec. „Bouchám šampaňské. Konečně zvítězil zdravý rozum,“ reagoval na dotaz Deníku senátor Petr Šilar z Orlickoústecka, který stojí v čele iniciativy For Only One Time (Pro jeden čas). Vyhráno ještě ale není. „O tom, jaký čas u nás nakonec bude platit, rozhodne až česká vláda,“ připomněl Šilar. „Snad to dopadne a zůstane jen jeden čas a už se nebude nic posouvat,“ reagovala jedna z uživatelek Facebooku.

Žádost o podporu při zrušení střídání letního a zimního času

Vážený pane ministře, chtěl bych Vás tímto požádat o podporu přijetí návrhu na zrušení střídání letního a zimního času... píše v přiloženém dokumentu europoslanec Pavel Svoboda.

Fotbalove Dresy futbalove dresy na predaj billige fotballdrakter maglie calcio online maillot de foot personnalisé billige fodboldtrøjer koszulki nba sklep køb billige nba trøjer basketbalové dresy tanie koszulki piłkarskie